Site Overlay

MBank kredyt hipoteczny – opinie

MBank kredyt hipoteczny – opinie

Jednym z najczęściej wybieranych produktów bankowych jest kredyt hipoteczny. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim wszyscy ci, którzy zainteresowani są zakupem własnego domu bądź mieszkania. Wśród dostępnych ofert znaleźć można udostępniany przez mBank kredyt hipoteczny – opinie na jego temat skłaniają do faktycznego rozważenia przedstawianej oferty. Co jednak należy o nim wiedzieć?

MBank kredyt hipoteczny – opinie o warunkach i dostępności kredytu

Starając się o rozmaite usługi i produkty bankowe, koniecznie powinniśmy zorientować się, jakie podstawowe warunki przedstawia bank, w tym przypadku mBank. Kredyt hipoteczny dostępny jest dla osób pełnoletnich. Muszą oni posiadać stałe dochody. Oznacza to, że posiadane zatrudnienie musi obowiązywać od co najmniej 3 miesięcy, a w przypadku umów na czas określony konieczne jest, aby obowiązywało jeszcze przez kolejne 6 miesięcy. W przypadku działalności gospodarczej wymagany jest minimum rok prowadzenia firmy.

Jeśli mamy np. umowę zlecenie lub o dzieło i interesuje nas dostępny w mBank kredyt hipoteczny, kontakt będzie opłacalny dopiero wtedy, gdy wskazane umowy będą obowiązywać przynajmniej od pół roku. Jeśli spełniliśmy te warunki, bank oceni nasza zdolność kredytową, a także zweryfikuje historię płatności w BIK. Jeśli procedura zakończy się sukcesem, nasze szanse na kredyt wzrosną. Tu jednak powinniśmy posiadać również własne środki, jeśli mamy mieć przyznany przez mBank kredyt hipoteczny. Wkład własny w tej instytucji bankowej wynosi bowiem 20%.

MBank kredyt hipoteczny – opinie o kosztach kredytu

Wiemy już, jakie wymogi trzeba spełnić, aby otrzymać oferowany przez mBank kredyt hipoteczny. Opinie o tym produkcie są jednak niezwykle istotne, jeśli chcemy mieć pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję. W tym przypadku warto zauważyć, jaki jest koszt zobowiązania, jakim jest dostępny w mBank kredyt hipoteczny. Oprocentowanie uzależnione jest od wysokości WIBOR 3M. Jego wysokość uzależniona jest od stopy referencyjnej, którą ustali Rada Polityki Pieniężnej. Jej wysokość na chwilę obecną wynosi około 3%, choć nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie oprocentowanie będzie za kilka lat. Na tym jednak nie kończą się koszty, które przyjdzie nam ocenić, kiedy interesuje na proponowany przez mBank kredyt hipoteczny. Marża jest kolejnym elementem, który w tym przypadku jest już w istotnym stopniu zmienny i uzależniony od oferty bankowej. W przypadku kredytu hipotecznego w mBanku marża wynosi od 4,45 do 5,10%, choć często możemy spotkać się z ofertami promocyjnymi, które znacząco obniżają te wartości.

Jakie dokumenty są potrzebne? MBank kredyt hipoteczny – opinie

Pamiętać powinniśmy jednak o tym, że równie ważne jest to, abyśmy dostarczyli papiery, które wymagać będzie od nas mBank. Kredyt hipoteczny, dokumenty oraz zaświadczenia, które są w tej sytuacji wymagane, związane są właśnie z charakterystyką tego celowego kredytu. Nie wystarczy, że przedstawimy samo zaświadczenie o zarobkach. Równie istotne są dokumenty charakteryzujące nieruchomość, którą chcemy nabyć, harmonogram prac i wydatków oraz inne papiery, które powiązane są z tym kredytem celowym. Pamiętać również powinniśmy o wkładzie własnym, który wymagany jest, jeśli staramy się o oferowany przez mBank kredyt hipoteczny. Bez wkładu własnego nie mamy co liczyć na otrzymanie pożądanego kredytu.

MBank kredyt hipoteczny – opinie, zalety i wady oferty

Niezwykle istotne przy opinii dotyczących kredytu hipotecznego w mBanku są zalety oraz wady tego produktu bankowego. Warto zacząć od zalet:

  • Decyzja o przyznaniu kredytu – zaciągnięcie zobowiązania na długie lata wiąże się z tym, że bank musi przyznać sobie czas na zweryfikowanie, czy może udzielić nam kredytu. Tu jednak wstępna decyzja przyznawana jest bardzo szybko, jeśli chodzi o udostępniany przez mBank kredyt hipoteczny, czas oczekiwania na decyzję wstępną wynosi czasem zaledwie kilka dni (często otrzymujemy ją już kolejnego dnia). Z kolei na ostateczną decyzję czekamy od dwóch tygodni aż do 1,5 miesiąca.
  • Długi czas kredytowania, który wynosić może nawet 35 lat.
  • Brak prowizji.
  • Możliwość konsolidacji zadłużeń w banku.
  • mBank akceptuje wiele źródeł dochodu.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że istnieją wady tego produktu bankowego.

  • Niższa marża jest dostępna tylko dla osób wykupujących ubezpieczenie kredytu na co najmniej 5 lat. Konieczne jest też posiadanie wtedy konta osobistego w mBanku, na które będzie wpływało wynagrodzenie.
  • Ustawienie hipoteki na rzecz banku powiększa marżę o 1,5%.

Mbank kredyt hipoteczny – opinie o kalkulatorze

Niezwykle trudne okazuje się określenie tego, w jakich warunkach najkorzystniejszy jest proponowany przez mBank kredyt hipoteczny. Kalkulator jest narzędziem, które w takiej sytuacji okazuje się naszym najlepszym sprzymierzeńcem. Umożliwia on sprawdzenie proponowanych warunków dla określonej kwoty oraz okresu kredytowego. Możemy również wybrać wysokość oprocentowania, choć pamiętać powinniśmy o tym, że pracownik banku nie zawsze zaproponuje nam tak niskie oprocentowanie, jakie byśmy chcieli otrzymać. W związku z tym skorzystanie z kalkulatora daje nam ogląd na oferty, potencjalną wysokość rat i nasze możliwości finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *